Regionalne Centrum Serwisowe
Wojciech Besz

ul. Pilczycka 198F
54-144 Wrocław

tel. 71 707 25 50

Pompy ciepła Vaillant geoTHERM na podium rankingu TOPTEN w Szwajcarii


Efektywność pracy pompy ciepła jest zależna od szeregu czynników związanych zarówno z samą budową pompy ciepła, jak i warunków eksploatacji. Pompy ciepła produkowane przez firmę Vaillant należą do ścisłej czołówki rynkowej pod względem efektywności energetycznej, co przekłada się bezpośrednio na niskie koszty eksploatacyjne.

topten vaillant geotherm vws

Na rynku europejskim funkcjonują niezależne ośrodki badawcze, które poddają testom wszelkie urządzenia użytkowane na co dzień – nie tylko urządzenia grzewcze, ale również sprzęt AGD, RTV, itp. Wyniki badań są na rynku Europy Zachodniej cennym źródłem informacji dla potencjalnych Klientów i dają możliwość samodzielnego dokonywania oceny i wyboru rozwiązania. Jednym z najbardziej znanych rankingów jest TOPTEN założony w Szwajcarii w 2000 roku z myślą o ocenie produktów z różnorodnych branż, pod względem efektywności energetycznej.
Obecnie TOPTEN funkcjonuje w 21 krajach europejskich, a także w USA i Chinach. W każdym rodzaju produktu prezentowanych jest 10 najbardziej energooszczędnych rozwiązań na danym rynku krajowym.
W zestawieniu TOPTEN dla pomp ciepła oferowanych w Szwajcarii – na jednym z wiodących w Europie rynków pomp ciepła, pompy firmy Vaillant zajęły czołowe pozycje. Pompa ciepła typu solanka/woda Vaillant geoTHERM VWS 101/3 ze współczynnikiem efektywności COP równym 3,0 dla parametrów roboczych B0/W55 (solanka 0°C, woda grzewcza 55°C) zajęła pierwszą pozycję w zestawieniu. Również dla parametrów B0/W35 charakterystycznych dla ogrzewania podłogowego, pompa cechuje się najwyższą wartością współczynnika COP równą 4,9.

 

Topten ranking

Regionalne Centrum Serwisowe
Wojciech Besz

ul. Pilczycka 198F
54-144 Wrocław

tel. 71 707 25 50